VIDEO/ Kosova Tiki - Taka përballë Anglisë, shikoni çfarë aksioni arrijnë të ndërtojnë Dardanët

VIDEO/ Kosova Tiki - Taka përballë Anglisë, shikoni çfarë aksioni arrijnë të ndërtojnë Dardanët

18:48, 11/09/2019

Kombëtarja Kosovës bëri një paraqitje dinjitoze mbrëmjen e djeshme ndaj Anglisë.

Dardanët treguan në shumë momente të lojës, se kishin aftësi për të ndërtuar aksione model, pavarësisht se përballë kishin një nga kombëtaret më të forta të botës.

Një i tillë ishte dhe aksioni i krijuar katër minuta përpara fundit.

Kombinime të shkëlqyera të lojtarëve Dardanë, që e nisën në mbrojtje, duke pasuar shpejt dhe saktë, aq sa lojtarët anglez mbeten të shastisur dhe pa arritur të prekin topin. 
Në fund është Celina që lëshon një gjuajte të bukur nga jashtë zone, por për fatin e tyre të keq topi kalon ngjitur me shtyllën.

 

Great build-up play by Kosovo against England from r/soccer

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco