Kosova me mungesë të rëndësishme përballë Malit të Zi

Kosova me mungesë të rëndësishme përballë Malit të Zi

14:45, 11/09/2019

Kosova është mposhtur për herë të parë pas 16 ndeshjesh.

“Dardanët” humbën me rezultat 5-3 në Southampton përballë Anglisë në ndeshjen e rëndësishme për fatet e kualifikimit në Kampionatin Europian.

Megjithatë, gjatë kësaj ndeshje, arbitri ndëshkoi 5 lojtarët e Kosovës me kartona të verdhë. Besar Halimi, Leart Paqarada, Fidan Aliti, Valon Berisha dhe Anel Rashkaj ishin të ndëshkuarit.

Për ndeshjen ndaj Malit të Zi, Kosovës do t’i mungojë Besar Halimi për shkak të kartonëve, ndërsa vendin e tij mund ta zërë Anel Rashkaj, i cili po kalon një moment të mirë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco