Pësoi 4 gola në transfertë, jep dorëheqjen trajneri i kombëtares ballkanase

Pësoi 4 gola në transfertë, jep dorëheqjen trajneri i kombëtares ballkanase

20:26, 08/09/2019

I ka kushtuar rëndë legjendës kroate Robert Prosinecki humbja 4-2 që Bosnje Hercegovina pësoi në Armeni.

Menjëherë pas kësaj disfate, që ka pakësuar shumë shanset e kombëtares ballkanase për t’u kualifikuar në Europian, Prosinecki ka dhënë dorëheqjen nga detyra si trajner i Bosnje Hercegovinës.

Lajmi është konfirmuar nga vetë faqja zyrtare e federatës së këtij vendi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco