FOTO/ Udinese-Milan, notat zhgënjyese të kuqezinjve

FOTO/ Udinese-Milan, notat zhgënjyese të kuqezinjve

20:30, 25/08/2019

Milani luajti në transfertë me Udinesen sfidën e parë të kampionatit të ri të Serie A, shkruan Syri.net.

Vendësit fituan minimalisht 1-0, por që u mjaftoi për të marrë tri pikët e para në kampionat.

Goli i vetëm i takimit u shënua nga Becao në minutën e 72-të, pas një goditje këndi.

Pas kësaj disfate, lojtarët e Milanit u vlerësuan me nota të ulëta, nga 6 (Piatek) deri në 7 (Rodriguez).

Më i miri i takimit ishte golashënuesi, Becao, i cili u vlerësua me notën 8.5.

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco