VIDEO/ Milani e nis keq, Udinese ia bën të vështirë sezonin e ri

VIDEO/ Milani e nis keq, Udinese ia bën të vështirë sezonin e ri

20:10, 25/08/2019

Milani luajti në transfertë me Udinesen sfidën e parë të kampionatit të ri të Serie A, shkruan Syri.net.

Në “Dacia Arena” ishte edhe testi i parë real për trajnerin Marco Giampaolo, i cili zyrtarisht e nis me humbje aventurën e tij në krye të kuqezinjve.

Vendësit fituan minimalisht 1-0, por që u mjaftoi për të marrë tri pikët e para në kampionat.

Goli i vetëm i takimit u shënua nga Becao në minutën e 72-të, pas një goditje këndi.

Milani u mundua të barazonte, por nuk kishte forcën e duhur, edhe pse në një moment pretendoi për penallti, që nuk u akordua nga gjyqtari kryesor pasi e pa në VAR momentin e dyshimtë.

Kësisoj, Milani e nis me humbje sezonin e ri, teksa duket që do ta ketë mjaft të vështirë të sigurojë një nga vendet e para të renditjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco