Medel pranë rikthimit në Serie A, por jo tek Interi

Medel pranë rikthimit në Serie A, por jo tek Interi

17:42, 25/08/2019

Merkatoja në Itali do dhe disa ditë të mbyllet dhe skuadrat janë duke bërë lëvizjet e fundit, për të përforcuar organikën e tyre.

Një ndër emrat që pritet të rikthehet në Seria A, në këtë fund merkato është Gari Medel, ish-lojtari i Interit.

Siç raporton “Sky Sport”, Bolonja është gati të risjellë në Itali, ish-mesfushorin e Interit.

Kiliani është një lojtar me jo pak eksperiencë, që do ta ndihmonte skuadrën këtë sezon.

Medel dy sezonet e fundit luajti te Beshiktashi në Turqi, ku përfitonte afërsisht 2 milionë euro në sezon.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco