Solskjaer pyetet mbi të ardhmen e Sanchez

Solskjaer pyetet mbi të ardhmen e Sanchez

11:35, 25/08/2019

Trajneri i Manchester United Ole Gunnar Solskjaer e ka pranuar se një ofertë e mirë mund ta largojë Alexis Sanchez nga “Djajtë”.

Solskjaer u pyet nga gazetarët për të ardhmen e Kilenit, pas ndeshjes së djeshme, ku United pësoi një humbje shokuese ndaj Crstal Palace.

“Ai është një lojtarë shumë i mirë. Ne nuk kemi shumë futbollistë ne dispozicion por në qoftë se vjen një ofertë e mirë, drejtuesit sigurisht që do ta largojnë".

Nëse nuk largohet, do të jetë përsëri lojtarë i ynë, përfundoi Solskjaer.”

 Sanchez lidhet me një transferim të mundshëm tek skuadra e Interit, dhe dita e nesërme pritet të jetë vendimtare për të ardhmen e kilenit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco