I mohoi fitoren Real Madridit me goli e shënuar, njihuni me lojtarin që Barcelona e largoi pas një postimi në Twitter

I mohoi fitoren Real Madridit me goli e shënuar, njihuni me lojtarin që Barcelona e largoi pas një postimi në Twitter

10:58, 25/08/2019

Sergi Guardiola me golin e shënuar ndaj Real Madrid i dha një pikë të çmuar ekipit të tij Valladolid.

Ishte goli i dytë i shënuar në këtë sezon për të, në po kaq ndeshje të zhvilluara.

Nisur nga ecuria fantastike e sulmuesit, mediat kanë sjellë dhe njëherë ne memorjen e të gjithëve, vitin 2015, momenti kur Guardiola nënshkroi për Barcelonën, por për shkak të postimeve në “Twitter”, klubi katalanas e largoi sulmuesin.

“Është koha e Clasicos … Hala Madrid! Hala Madrid, q*** Katalonjën.Unë jam një katalanas i ndyrë dhe Hala Madrid gjithmonë”, shkruante Guardiola në 2013-tën. Vetëm tetë orë pas nënshkrimit me Barcelonën, kontrata e Guardiola u ndërpre.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco