Parma – Juventus/ Sarri befason me formacionin zyrtar, blerjet e bujshme...!

Parma – Juventus/ Sarri befason me formacionin zyrtar, blerjet e bujshme...!

17:30, 24/08/2019

Sot në orën 18:00 Juventusi luan kundër Parmës në “Stadio Ennio Tardini” në ndeshjen hapëse për sezonin e ri në Serie A.

Trajneri Maurizio Sarri ka marrë vendimin befasues duke luajtur me treshen sulmuese Ronaldo, Higuain dhe Douglas Costa.

Vlen të theksojmë se shokuese janë mungesat në formacionin titullar të blerjeve të bujshme si, De Ligt, Rabiot apo edhe Buffon që pozicionohen në stolin rezervë.

Në qendër të mbrojtjes pozicionohet dyshja, Chiellini - Bonucci.

Formacionet zyrtare:

Parma: Sepe, Iacoponi, Inglese, Hernani, Brugman, Laurini, Barillà, Bruno Alves, Gervinho, Gagliolo, Kulusevski.

Juventus:

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco