VIDEO/ Kukësi e mbyll me fitore pjesën e parë, Partizani i Lerdës e nis keq!

VIDEO/ Kukësi e mbyll me fitore pjesën e parë, Partizani i Lerdës e nis keq!

19:51, 23/08/2019

Ka përfunduar pjesa e parë në sfidën që po luhet në “Elbasan Arena” ndërmjet Kukësit dhe Partizanit.

Verilindorët po fitojnë me rezultatin 1-0 përballë të kuqve pasi në minutën e 39’ Vasil Shkurtaj u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë!

Duhet theksuar se Kukësi ka qenë skuadra më e mirë në këtë pjesë loje, duke kontrolluar rivalin dhe duke u shfaqur rrezikshëm para portës së Hoxhës dhe në dy momente të tjera, ndërsa Partizani nuk ka bërë ende asnjë gjuajtje në portën e Avdylit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco