LIVE/ Kukësi-Partizani, starton kampionati i 81-të kombëtar i futbollit

LIVE/ Kukësi-Partizani, starton kampionati i 81-të kombëtar i futbollit

19:05, 23/08/2019

Kukësi dhe Partizani luajnë ditën e sotme ndeshjen e parë të Kategorisë Superiore për edicionin e ri, 2019-2020.

Pak ditë pas Superkupës së Shqipërisë, skuadrat ndeshen përsëri dhe duket se dy trajnerët kanë bërë ndryshime në radhët e formacioneve përkatëse.

Tekniku Duro ka hedhur nga minuta e parë, afrimin e ri në mbrojtje, Obanor, kurse në radhët e Partizanit konfirmohet mungesa e Asanit në rreshtimin që nuk ndryshon në skemën 3-5-2.

 

Formacionet zyrtare:

KUKËSI: Avdyli, Obanor, Teqja, Lulaj, Musta, Maliqi, Et’hemi, Musolli, Limaj, Gavazaj, Shkurtaj.

PARTIZANI: Hoxha, Boldor, Belica, Bitri, Trashi, Mala, Telushi, Broja, Kordeiro, Braun, Solomon.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco