Nedved: Higuain është një nga tre sulmuesit më të fortë në botë

Nedved: Higuain është një nga tre sulmuesit më të fortë në botë

15:05, 23/08/2019

Besim maksimal tek Gonazalo Higuain. Kështu është shprehur Pavel Nedved në një intervistë në prag të ndeshjes me Parmën.

 Nedved ndër të tjera tha se në fillim të merkatos Higuain ishte nxjerr në shitje, por tashmë është i destinuar që të qëndrojë.

 "Ai është një lojtar shumë i fortë. Nëse them se ai është një nga tre sulmuesit më të fortë në botë nuk gaboj".

"Jemi të lumtur që ai është pjesë e jona, ai e njeh Sarrin dhe për këtë arsye favorizohet sepse ai e di se çfarë dëshiron trajneri ".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco