Nuk ka më dyshime, Frederik Veseli transferohet ne Turqi

Nuk ka më dyshime, Frederik Veseli transferohet ne Turqi

14:39, 23/08/2019

Frederik Veseli pas disa viteve të kaluara në futbolli Italian, ka vendosur që të largohet.

“Sky Sports” raporton se Veseli ka arritur marrëveshje me klubin e Denizlispor dhe do të nënshkruajë kontratë tri vjeçare.

Thuhet se mbrojtësi shqiptar ka udhëtuar drejt Turqisë për ta mbyllur transferimin te klubi turk.

26-vjeçari ditë më parë kishte ndërprerë kontaktet me Denizlisporin, por tani është bindur nga oferta e tyre.

Denizlispor është rikthyer këtë edicion në elitën e futbollit turk.

Klubi “zigjelbër” e ka nisur për mirë edicionin e ri, pasi në ndeshjen hapëse ka mposhtur kampionin në fuqi Galatasaray 2-0.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco