Emery i ka kërkuar Shkodran Mustafit që të largohet nga klubi

Emery i ka kërkuar Shkodran Mustafit që të largohet nga klubi

09:54, 23/08/2019

Trajneri i Arsenalit Unay Emery, i ka thënë Shkodran Mustafit dhe Mohamed Elenyn që të largohen nga “Topçinjt” për të mirën e karrierës së tyre.

Asnjëri futbollist nuk është paraqitur në dy ndeshjet e para të sezonit të ri në Premierligë dhe menaxheri i “Gunners” ka pranuar publikisht se i ka thënë Mustafit të largohet nga Emirates Stadium.

Por, spanjolli ka konfirmuar se njësoj është vendimi edhe për Elnenyn, në pritje të mbylljes së afatit kalimtar të verës në ligat tjera evropiane më 2 shtator.

“Ata janë lojtarë të mëdhenj, por për një rrethanë ose një tjetër ata do të kenë pak minuta në dispozicion. Ata e dinë situatën dhe unë me të vërtet dua më të mirën për ta. Dhe mendoj që më i mira për ta është të jenë protagonist në një ekip tjetër”

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco