VIDEO/ ‘Plas’ sherri në Greqi, lojtari shqiptar përplaset me mbrojtësin serb

VIDEO/ ‘Plas’ sherri në Greqi, lojtari shqiptar përplaset me mbrojtësin serb

22:54, 22/08/2019

Skuadra turke e Trabzonsporit mposhti me rezultatin 1-3 AEK-un e Athinës në përballjen e vlefshme për “play-off”-in e Europa Leagues.

Një minutë nga fundi nuk mungoi tensioni me protagonist lojtarin shqiptar, Dionis Avdijaj, i cili pati një sherr me futbollistin me origjinë serbe, Ognjen Vranjes.

Heroi i kësaj sfide ishte padyshim, ish-sulmuesi i Partizanit, Kaleb Ekuban, i cili me tregolëshin e tij i dhuroi fitoren skuadrës turke.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco