Ribery: Iu tregoj arsyen përse zgjodha Fiorentinën

Ribery: Iu tregoj arsyen përse zgjodha Fiorentinën

21:59, 22/08/2019

Franck Ribery do të vijojë karrierën e tij në Serie A.

Fiorentina zyrtarizuar transferimin e ish-mesfushorit Bayern Munich, i cili nënshkroi kontratën dy vjeçare me klubin e ri.

“Futbolli Ă«shtĂ« jeta ime dhe unĂ« jam ende i uritur pĂ«r tĂ« luajtur. Ky klub ka shumĂ« ambicie dhe ne duam tĂ« jemi tĂ« parĂ«t nĂ« renditje”, ka deklaruar Ribery.

“Dua tĂ« falĂ«nderoj agjentĂ«t e mi dhe drejtorĂ«t e klubit. Ne kemi folur shumĂ« dhe unĂ« jam shumĂ« i lumtur kĂ«tu.

“I pashĂ« drejtorĂ«t shumĂ« tĂ« motivuar dhe kishin shumĂ« besim tek unĂ«. Gruaja ime po ashtu ishte vendimtare nĂ« kĂ«tĂ« zgjidhje, sepse familja Ă«shtĂ« e rĂ«ndĂ«sishme pĂ«r mua”, pĂ«rfundoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco