Muriqi: Ishte një natë e paharrueshme për mua

Muriqi: Ishte një natë e paharrueshme për mua

15:38, 20/08/2019

Vedat Muriqi arriti që të shënoi një supergol  në debutimin e tij me skuadrën e Fenerbahce. Muriqi realizoi golin e dytë në fitoren 5 me 0 të ekipit turk.

Në një prononcim pas ndeshjes sulmuesi kosovarë u shpreh se kjo ishte një natë e paharrueshme për të dhe se ndihej shumë i lumtur.

“ Ishte një natë e paharrueshme për mua. Jam shumë i lumtur me fitoren. Ishte shumë e rëndësishme për ne.  Përveç rezultatit të thellë, edhe loja e bukur e shfaqur na ka gëzuar. Jam i kënaqur me golin. Kemi pasur edhe disa raste, kemi mundur të shënojmë edhe gola të tjera. Shpresoj që edhe javën tjetër të shënoj”, u shpreh sulmuesi njohur.

 

                                                                                                                       

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco