5 trajnerët që kanë shpenzuar më shumë për transferimin e lojtarëve

5 trajnerët që kanë shpenzuar më shumë për transferimin e lojtarëve

23:33, 19/08/2019

Jose Mourinho është një nga trajnerët që ka shpenzuar më shumë për transferimin e lojtarëve.

Në fakt, trajneri portugez gjatë karrierës së tij ka shpenzuar plot 1.4 miliardë euro për nënshkrimin me 97 lojtarë.

Pas Mourinho, renditet Carlo Ancelotti, dhe i treti pozicionohet Pep Guardiola.

Renditja:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco