VIDEO/ Man United ndalet në barazim, Pogba humb penallti

VIDEO/ Man United ndalet në barazim, Pogba humb penallti

22:57, 19/08/2019

“Djajtë e Kuq” nuk kanë marrë më shumë se një barazim 1-1 në përballjen ndaj Ëolves në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Premier League.

Në minutën e 27’ ishte Anthony Martial i cili i dhuroi avantazhin Manchester United në ‘Molineux Stadium’.

Vendasit reagojnë gjatë pjesës së dytë duke barazuar rezultatin me anë të Roben Neves (55’) i cili realizoi një gol të bukur nga distanca.

Në javën e ardhshme, Man United përballet me Crystal Palace, ndërsa Wolves me Burnley.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco