Sarri rrezikon debutimin me Juventusin në Serie A, reagon zyrtarisht klubi!

Sarri rrezikon debutimin me Juventusin në Serie A, reagon zyrtarisht klubi!

21:55, 19/08/2019

Juventusi ka komunikuar në adresën zyrtare se trajneri

Maurizio Sarri i është nënshtruar disa analizave dhe ditën e sotme ka munguar në stërvitje.

Pas ekzaminimeve mjekësore, thuhet se trajneri italian po vuan nga për një pulmoni dhe se do të duhet terapi specifike.

Sarri mungoi si në miqësoren ndaj Triestina, ashtu edhe në stërvitjet e fundit. Sarri rrezikon të mos jetë në stol në ndeshjen e parë zyrtare të Juventusit, ndaj Parma-s. Trajneri do te debutonte kështu ndaj Napolit, një javë më pas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco