Bayern Munich shfaq interes për talentin e Chievos

Bayern Munich shfaq interes për talentin e Chievos

14:33, 19/08/2019

Bayern Munich po mendon për një lojtarë për të ardhmen e klubit.

Drejtuesit e ekipit bavarez po mendojnë që të afrojnë në skuadër Emanuele Viganto i cili luan për Chievon.

Mesfushori i cili për pak ditë mbush 19 vjeç debutoi sezonin e kaluar në Seria A, madje duke realizuar edhe një gol në sfidën ndaj Lazios. Bayerni ka bërë ofertën e parë për të, por për momentin italianët kanë rezistuar duke e refuzuar. Për Vignato kanë shprehur interes edhe skuadra nga Seria A si Inter, Sampdoria apo Milan.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco