VIDEO/ PSG nuk bën dot pa Neymar, humbet në javën e dytë të kampionatit

VIDEO/ PSG nuk bën dot pa Neymar, humbet në javën e dytë të kampionatit

23:15, 18/08/2019

Paris Saint Germain pësoi humbjen e parë në kampionatin francez, duke treguar se e ka të vështirë të bëjë pa Neymar.

Skuadra e Rennes arriti që të fitojë me përmbysje ndeshjen përballë parisienëve.

Edinson Cavani në minutën e 36’, kaloi PSG-në në epërsi, 0-1.

Në fund të pjesës së parë, vendasit barazuan rezultatin kur shënuan me anë të Mbaye Niang.

Me të filluar pjesa e dytë, Romain Del Castillo shënoi, dhe vulosi takimin në 2-1.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco