VIDEO/ Njihuni me futbollistin që godet penalltitë i relaksuar, pamjet po bëjnë xhiron e rrjetit

VIDEO/ Njihuni me futbollistin që godet penalltitë i relaksuar, pamjet po bëjnë xhiron e rrjetit

23:00, 18/08/2019

Këtë javë në Championshipin anglez u zhvilluan ndeshjet e javës së tretë të kampionatit.

Mirëpo takimi midis Barsleyt dhe Charltonit që përfundoi me rezultatin 2-2, pati një moment tepër qesharak.

Lyle Taylor futbollisti i Charlton ekzekutoi një penallti që nuk ishte parë ndonjëherë.

Me një ecje të ngadaltë e të qetë Lyle, goditi topin duke shënuar edhe gol.

Trajneri i Charlton në fund të ndeshjes tha për mediat se kur e pa futbollistin e tij që po shkonte ta gjuante topin në atë mënyrë dëshionte që Taylor ta humbiste atë.

“ Dëshiroja që ai ta humbiste atë, por pa dyshim që ai e bën, pasi është tepër i qetë.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco