Nuk i mjafton Lukaku, Inter kërkon t’i rrëmbejë United edhe një tjetër lojtar

Nuk i mjafton Lukaku, Inter kërkon t’i rrëmbejë United edhe një tjetër lojtar

18:14, 18/08/2019

Pas Romelu Lukakut skuadra e Inter është gati t’i marrë Manchester United edhe një tjetër lojtarë.

Sipas atyre që raportojnë mediat italiane, skuadra e Inter po negocion me drejtuesit e United për të sjell në Milano Alexis Sanchez.

Të dy klubet kanë rënë dakord me mënyrën e transferimit dhe ditën e martë pritet të bëhet dhe zyrtarizimi.

Do të jetë në formulën e huazimit  me mundësi blerje prej 15 milion €.                                                              

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco