Real Madrid - Celta Vigo, formacionet zyrtare. Zidane e nis me një surprizë

Real Madrid - Celta Vigo, formacionet zyrtare. Zidane e nis me një surprizë

16:42, 17/08/2019

Sot në orën 17:00 Real Madridin do të luajë në transfertë përballë Celta Vigos, në ndeshjen e parë për këtë sezon në La Liga.

Zinedine Zidane është nisur për në Vigo, pa shumë lojtarët kyç të skuadrës. Hazard, Asensio, Rodrygo, Mendy janë të dëmtuar, ndërsa Carvajal është i pezulluar.

Për këtë arsye skuadra madrilen do të zbresë në fushë me gardën e vjetër.

Bie në sy që nga minuta e parë ndeshjen do të nisë dhe Gareth Bale. Uellsiani nuk dëshirohej më në ekip nga trajneri francez, por duket se gjërat kanë ndryshuar dhe Bale do të jetë pjesë e klubit dhe për sezonin tjetër.

Ja formacionet zyrtare të ndeshjes

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco