Ja sa do t’i kushtojë Bajernit huazimi dhe blerja e kartonit të Coutinhos

Ja sa do t’i kushtojë Bajernit huazimi dhe blerja e kartonit të Coutinhos

11:46, 17/08/2019

Philippe Coutinho do të veshë fanellën e Bayern Munich.

Coutinho do të transferohet në Bayern në formë huazimi me opsionin e blerjes në vitin 2020, por që deri më tani nuk është bërë i ditur çmimi.

 “Bayern Munich dhe Barcelona kanë arritur marrëveshje në parim për huazimin e Philippe Coutinho me të drejtë blerje në fund të sezonit”, thuhej në njoftimin e skuadrës gjermane.

Bavarezët në këtë huazim, kanë përfshirë edhe një klauzolë, që parashikon transferimin e përhershëm në fund të sezonit.

Huazimi i Coutinhos do t’i kushtojë Bayern Munich 20 milionë euro, me të drejtë blerje për 120 milionë euro qershorin e vitit të ardhshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco