Humbja ndaj Ath Bilbaos/ Valverde ‘shpërthen’ me kritika, bën fajtor blerjen e bujshme...

Humbja ndaj Ath Bilbaos/ Valverde ‘shpërthen’ me kritika, bën fajtor blerjen e bujshme...

08:35, 17/08/2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka analizuar humbjen në “San Memes” përballë Athletico Bilbaos, në ndeshjen hapëse në kampionatin spanjoll.

Valverde kishte kritika për lojtarët e tij madje ka vendosur gishtin edhe te super ylli i afruar në merkaton e verës, Antoine Griezmann.

"Vërtet që niset nga krahu dhe ushtron shumë presion aty, por duhet të futet më në brendësi të aksioneve dhe të lojës, duke mos qëndruar i distancuar... Messi? Na mungon, sigurisht, sepse Leo të zgjidh ndeshje të mbyllura".

"Suarez ka një dëmtim, shpresoj të mos e humb për shumë kohë. Në pjesën e dytë luajtëm jo edhe aq keq, por këto ndeshje duhet t'i mbyllësh ndryshe rrezikon dhe mjafton një episod, si me Aduriz!", përfundoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco