VIDEO/ Harroje rofishatën e Ronaldos, sulmuesi spanjoll i shënon Barçës golin e vitit

VIDEO/ Harroje rofishatën e Ronaldos, sulmuesi spanjoll i shënon Barçës golin e vitit

22:50, 16/08/2019

Athletic Bilbao ka shtangur Barcelonën.

Ishte minuta e 89’ kur Aritz Aduriz sapo u fut në fushën e blertë realizoi një ndër golat më të bukur të karrierës, shkruan SYRI.net.

60 sekonda më parë Aduriz u fut në fushë si zëvendësues për t'i dhuruar fitoren ekipit të tij duke realizuar një "perlë" të vërtetë.

Sulmuesi spanjoll realizoi një rofishatë të çmendur të ngjashme me të Cristiano Ronaldos kundër Juventusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco