Problem serioz, 6 futbollistë të Juventusit jashtë ekipit të Championsit!

Problem serioz, 6 futbollistë të Juventusit jashtë ekipit të Championsit!

18:52, 16/08/2019

Maurizio Sarri me “dhimbje koke” para se të nisë sezoni i ri.

Gjatë merkatos së verës mbrojtësi Matthijs De Ligt iu bashkua përforcimeve të tjera si, Adrien Rabiot, Aaron Ramsey e Danilo.

Por, “Bianconerët” kanë një problem të madh. Juventus ka tepricë të futbollistëve pas dështimeve të deritashme për shitjen e Blaise Matuidi, Mario Mandzukic, Daniele Rugani, Gonzalo Higuain, Paulo Dybala e Sami Khedira.

Prandaj, mediat italiane raportojnë se skuadra kampione nga Serie A rrezikon të lërë 6 futbollistë jashtë listës për sezonin e ri në Champions League.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco