Nuk ka fitues në Superkupën e Europës, Liverpool - Chelsea shkon në shtesë

Nuk ka fitues në Superkupën e Europës, Liverpool - Chelsea shkon në shtesë

22:50, 14/08/2019

Kanë përfunduar 90 minuta pa fitues në Superkupën e Europës.

Liverpooli dhe Chelsea janë ndarë në barazim 1-1, ku për të dy skuadrat shënuan Olivier Giroud dhe Sadio Mane.

Finalja e parë evropiane për këtë sezon do të shkojë në 30 minuta shtesë dhe nëse nuk zgjidhet fituesi atëherë lojtarët do t'i drejtohen penalltive.

Vlen të theksojmë që minutat e fundit të pjesës së dytë loja pësoi një ritëm të ulët për shkak të kondicionit fizik të lojtarëve dhe temperaturave të larta që po përjeton Turqia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco