Starton Superkupa e Europës, ja çfarë po ndodh për herë të parë në histori!

Starton Superkupa e Europës, ja çfarë po ndodh për herë të parë në histori!

21:04, 14/08/2019

Sapo ka startuar Superkupa e Europës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas.

Për herë të parë në histori përballja mes dy ekipeve angleze do të gjykohet nga një femër, pikërisht nga francezja Stephanie Frappart.

Gjyqtarja kryesore do të mbështet nga dy asistentet Manuela Nicolosi dhe Michelle O’Neill, shkruan SYRI.net.

Kjo përballe pritet të jetë shumë e bukur, për vetë faktin se të dyja skuadrat bëjnë një lojë të hapur. Liverpooli vjen si favorit në këtë takim për shkak se është fituesi i Ligës së Kampionëve, dhe po tregon një formë shumë të mirë kohët e fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco