Sapo ndodhi/ Edhe Shaqiri zbret në fushën e Stambollit për ‘Supercup’

Sapo ndodhi/ Edhe Shaqiri zbret në fushën e Stambollit për ‘Supercup’

18:46, 14/08/2019

Sot në orën 21:00 në stadiumin “Vodafone Park” do të luhet Superkupa e Europës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas.

Pavarësisht lajmeve se do të jetë në stolin rezervë, Xherdan Shaqiri ka dalë për të kryer stërvitjen para ndeshejs në fushën e Stambollit.

Në një foto të publikuar në rretet sociale, Shaqiri shkruan: "Dita e ndeshjes! Ne jemi gati! # Supercup2019 #istanbul #YNWA # XS23"

Liverpool i Kloppit pritet të luajë në repartin e sulmit me treshen e famshme: Salah, Firmino dhe Mane.

Por deri sa të publikohen formacionet zyrtare mund të ketë ndonjë surprizë të bukur për Shaqirin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco