ZYRTARE/ Tjetër largim nga Real Madridi, talenti huazohet tek...

ZYRTARE/ Tjetër largim nga Real Madridi, talenti huazohet tek...

22:46, 13/08/2019

Portieri i talentuar i Real Madridit, Andriy Lunin është huazuar për një sezon te skuadra e Valladoidit.

Ditën e martë të dy klubet kanë arritur marrëveshjen që 20-vjeçari ukrainas të kalojë sezonin i huazuar te klubi i njohur i La Ligas.

Me transferimin te Valladolid, Lunin shpreson të luajë më tepër, pasi në “Santiago Bernabeu” do të ishte e pamundur për të thyente konkurrencën e Thibaut Courtois apo Keylor Navas.

Kujtojmë që Andriy Lunin sezonin e kaluar ishte i huazuar te Leganes, por pati mundësi të luante vetëm në 4 takime në La Liga.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco