Historike/ Vllaznia e femrave kualifikohet në grupet e Champions Leagues, ja pamjet!

Historike/ Vllaznia e femrave kualifikohet në grupet e Champions Leagues, ja pamjet!

19:12, 13/08/2019

Vllaznia në futboll për femra shkuan historinë.

Klubi shkodran është bërë skuadra e parë shqiptare që arrin të kualifikohet në grupet e Champions Leagues.

Vllaznia arriti që të pozicionohet e para në grupin eliminator duke siguruar kualifikimin pas barazimit 1-1 ndaj kampioneve të Lituanisë, Gintra.

Megi Doçi ishte futbollistja që shënoi golin e barazimit pasi në minutën e 78’ nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë duke i dhënë kualifikimin historik vajzave kuqeblu.

Në sfidat paraeliminatore Vllaznia u rendit e para në "Grupin 10", me 2 fitore dhe 1 barazim duke grumbulluar plot 7 pikë.

Mbetet për tu parë se kush do të jetë kundërshtarja e radhës për ekipin shkodran që shkruajti historinë duke u kualifikuar në fazën më të rëndësishme të një kompeticioni madhështor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco