FOTO/ Pse Rashford e festoi golin ndaj Chelseat duke bërë shqiponjën?

FOTO/ Pse Rashford e festoi golin ndaj Chelseat duke bërë shqiponjën?

20:27, 11/08/2019

Manchester United triumfoi me rezultatin 4-0 kundër Chelseat, në ndeshjen e parë në Premier Ligë këtë sezon për të dyja skuadrat.

Ishte Markus Rashford, ai i cili hapi sfidën me një gol nga pika e bardhë e 11-metërshit, për të kaluar skuadrën e tij në avantazh.

Është pikërisht ky episodi i cili po tërheq vëmendjen e të gjithëve, teksa pas shënimit të golit sulmuesi anglez festoi duke bërë shqiponjën.

Një festim i veçantë ky nga 21-vjeçari të cilin nuk e kemi parë më parë.

Image

Për këtë kanë flasin shumë edhe tifozët, të cilët e lidhin festimin e tij me Shqipërinë.

Në “Twitter”, tifozët shkruajnë: “Pse Rashfordi, festoi me shqiponjën e Shqipërisë?”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco