VIDEO/ Rrëfimi emocionues i 11-vjeçarit: Ishte e pabesueshme, luajta futboll me Messin!

VIDEO/ Rrëfimi emocionues i 11-vjeçarit: Ishte e pabesueshme, luajta futboll me Messin!

17:13, 22/07/2019

Lionel Messi së bashku mek familjen po kalon pushimet në Karaibe.

Tabloidi britanik “Daily Mail” ka publikuar një video ku shfaqet Messi duke luajtur futboll me fëmijët e tij por pjesë e lojës ishte edhe një vogëlush misterioz nga veriu i Londrës.

“Messi ishte me familjen e tij në plazh. Unë isha vetëm dhe fillova të gjuaj topin disa metra ku ishin ata”, rrëfen 11-vjeçari Mackenzie O’Neill.

“Babai i tij Jorge më hodhi një top dhe më pyeti nëse dëshiroja të luaja me ta dhe pastaj luajtëm futboll me Thiagon dhe Messin për 45 minuta”.

“Thiago është një lojtar fantastik për moshën e tij. Duke luajtur me Messin ishte e pabesueshme”, përfundoi i emocionuar O’Neill.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco