Igli Tare shton ‘koloninë’ e shqiptarëve te Lazio

Igli Tare shton ‘koloninë’ e shqiptarëve te Lazio

23:11, 21/07/2019

Lazio nuk ndalet së afruari lojtarë shqiptarë në radhët e saj. Drejtori sportiv i bardhekaltërve, Igli Tare, ka bërë të mundur të që akademinë e klubit kryeqytetas të bëhet pjesë edhe 17-vjeçari Florent Shehu, i cili ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare.

Në sezonin e ardhshëm (2018-2019) ai do të jetë do jetë pjesë e skuadrës së të rinjve të Lazios.

Shehu më parë, ka qenë pjesë e disa akademive të skuadrave të njohura evropiane si Barcelona, Vlanecia, Baseli dhe Levante.

Ai luan si sulmues krahu. Shehu ka pasaportë franceze dhe zvicerane, por ka preferuar të luajë për përfaqësuesen helvete.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco