Panik në ndeshje/ Trajneri rrëzohet në pankinë nga infarkti

Panik në ndeshje/ Trajneri rrëzohet në pankinë nga infarkti

22:51, 21/07/2019

Momente paniku në ndeshjen e kampionatit rumun mes Dinamos së Bukureshtit dhe Universitatea Kraiovës.

Trajneri i skuadrës së Dinamos, Eugen Neagoe, pësoi një infarkt në minutën e 25-të të takimit, teksa u dërgua me urgjencë në spital.

51-vjeçari u rrëzua në pankinë, teksa u desh ndërhyrja e mjekëve dhe e ambulancës, që situata të merrej nën kontroll.

Ndeshja u ndërpre për disa minuta, teksa lojtarët e skuadrës vendase, u shokuan jashtëzakonisht shumë nga ky moment.

Më pas, pas konsultimit me zyrtarët e ndeshjes, u vendos që ndeshja të vazhdohej.

Mediat rumune raportojnë se trajneri Neagoe ishte përmendur në spital, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Kraiova triumfoi në këtë përballje me rezultatin 0-2, falë golave të Barbut dhe Roman në minutat 36 dhe 66.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco