Milan siguron 30 milion euro nga shitja e Andre Silvës

Milan siguron 30 milion euro nga shitja e Andre Silvës

20:02, 21/07/2019

Andre Silva është larguar nga grumbullimi i Milanit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi do ta vijojë karrierën te Monaco.

Drejtuesit e klubit kuqezi kanë gjetur gjuhën e përbashkët me homologët e skuadrës nga Principata për transferimin e portugezit për 30 milionë euro.

Me shitjen e Silvës, kuqezinjtë kanë siguruar një pjesë të mirë të parave që do të përdoren për blerjen e Angel Correa nga Atletico e Madridit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco