VIDEO/ I shënoi Juventusit nga gjysma e fushës, Harry Kane: Goli më i bukur i karrierës

VIDEO/ I shënoi Juventusit nga gjysma e fushës, Harry Kane: Goli më i bukur i karrierës

19:36, 21/07/2019

Harry Kane shënoi golin vendimtar ndaj Juventusit në një ndeshje miqësore dhe atë e bëri në mënyrë spektakolare.

Ai shënoi nga gjysma e fushës, duke mposhtur portierin kundërshtar Wojciech Szczesny.

“Është ndër golat më të mirë në karrierën time”, ka thënë Kane.

Loja dukej se po shkonte drejt penalltive. Por Kane shënoi këtë gol spektakolar në kohën shtesë.

Kapiteni i kombëtares angleze pa portierin kundërshtar që ishte larg portës së tij dhe e mposhti me një goditje shumë precize nga rrethi i mesit të fushës, duke bërë që ndeshja të përfundojë 3-2 në favor të londinezëve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco