‘Calciomercato’: Juventus vendos çmimin e shitjes së Dybala, ja vlera...

‘Calciomercato’: Juventus vendos çmimin e shitjes së Dybala, ja vlera...

19:19, 20/07/2019

Konkurrenca tek Juventus është rritur jashtëzakonisht shumë dhe Paulo Dybala mund të jetë një nga emrat që do të largohet nga ‘Allianz Stadium’.

Argjentinasi kërkohet skuadra të njohura si: Inter, Manchester United, Bayern Munich dhe PSG, dhe ‘Zonja e vjetër’ tashmë ka caktuar çmimin që duhet paguar për lojtarin.

‘Calciomercato’ raporton se Juventus kërkon 80 milionë euro të gatshme, plus 20 milionë në formë bonuse, për shërbimet e sulmuesit argjentinas.

Manchester United shihet si skuadra favorite për të siguruar shërbimet e Dybala.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco