PSG e ka gjetur zëvendësuesin e Neymar

PSG e ka gjetur zëvendësuesin e Neymar

13:37, 20/07/2019

PSG njofton se e ka identifikuar pasuesin e brazilianit Neymar, në rast se lojtari largohet nga klubi parizien.

Dhe sipas asaj që raporton ”Mirror”, emri që do ta zëvendësojë sulmuesin është ai i , Paulo Dybala.

Neymar është i lidhur vazhdimisht me një kthim në Spanjë te Barcelona, dhe Dybala që kushton 80 milionë euro, mendohet të jetë i hapur që të lëri Juventusin.

Manchester United, gjithashtu është e interesuar për Dybalan, por nuk mund t’i ofrojnë atij Ligën e Kampionëve, dhe nuk do të jenë në gjendje të konkurrojnë financiarisht me PSG, pa shitur Paul Pogban.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco