VIDEO/ Këtë gol të Kupës së Afrikës duhet ta shikoni patjetër

VIDEO/ Këtë gol të Kupës së Afrikës duhet ta shikoni patjetër

08:30, 20/07/2019

Finalja e Kupës së Afrikës ka pasur edhe një gol të rrallë.

Ndeshja finale mes Senegalit dhe Algjerisë nisi furishëm me një gol të bukur që në minutën e 2’.

Ishte Baghdad Bounedjah që me një goditje nga largësia mposhti portierin e Senegalit, për 0-1.

Por, kjo goditje para se të përfundonte në portë, mori një devijim të çuditshëm, për të sjellë një gol të bukur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco