VIDEO/ Vedat Muriqi bën një debutim ëndrrash me Fenerbahcen

VIDEO/ Vedat Muriqi bën një debutim ëndrrash me Fenerbahcen

19:48, 19/07/2019

Vedat Muriqi u transferua tek Fenerbahce nga skuadra e Rizerspor gjatë kësaj merakato verore.

25-vjeçari debutojë ditën e sotëm me skuadrën e re në një miqësore ndaj Bursaspor. Dhe ky ishte një debutim ëndrrash për të.

Muriqi, arriti të shënonte dy gola duke e nisur në mënyrën e duhur këtë aventurë të re.

Në përballjen e sotme, shqiptari i Kosovës, gjeti rrugën e rrjetës në fundin e pjesës së parë, pas një asisti të Potuk, ndërsa në minutën e 51-të, dyfishoi rezultatin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco