VIDEO/ Vedat Muriqi shënon golin e parë me skuadrën e Fenerbahce

VIDEO/ Vedat Muriqi shënon golin e parë me skuadrën e Fenerbahce

18:40, 19/07/2019

Sulmuesi i Kosovës e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën te gjiganti turk.

25 vjeçari ka arritur të shënoi në ndeshjen që Fenerbahce, po e fiton 1:0 kundër Bursaspor.

Muriqi shënoi në minutat shtesë të pjesës së pare.

Muriqi u transferua tek Fenerbahce nga ekpi i Rizerspor për shumën e 6 milion eurove

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco