Bayern Munchen gjen një sulmues në Spanjë

Bayern Munchen gjen një sulmues në Spanjë

16:37, 18/07/2019

Pasi dështoi me Odoi, Sane e Bergwijn, Bayerni Munchen ka gjetur përforcimin e duhur për sulmin.

Sulmuesi i ri për krahun e djathtë të repartit do të vijë nga Spanja.

Bëhet fjalë për Brais Mendez të Celta Vigos, 22-vjeçarin që impresionoi sezonin e kaluar.

Drejtuesit bavarezë synojnë ta konkretizojnë sa më shpejt transferimin e talentit spanjoll për të kompletuar skuadrën e kroatit Kovaç për sezonin e ri, ndërsa me Celta Vigon është arritur akordi për 25 milionë euro pa bonuse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco