David Trezeguet i hiqet patenta, po drejtonte automjetin nën efektin e alkoolit

David Trezeguet i hiqet patenta, po drejtonte automjetin nën efektin e alkoolit

15:52, 18/07/2019

David Trezeguet ndëshkohet nga policia e Torinos.

Ish-sulmuesi i Juventusit është gjobitur dhe i është hequr patenta për shkak se drejtonte makinën në gjendje të dehur.

Ngjarja ka ndodhur në mërkurën në mbrëmje, teksa po ngiste Jeep-in e tij. Gjatë kontrollit, Trezeguet ka diskutuar gjatë me forcat e patrullës së qarkullimit rrugor.

Mësohet se fillimisht francezi ka refuzuar të krye testin e alkoolit dhe vetëm një orë më pas ka pranuar të bëjë provën etilometrit, madje duke e përsëritur disa herë për të qenë i sigurt për rezultatin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco