Dënohet Daniel Sturridge, kishte vendosur bast për transferimin e tij!

Dënohet Daniel Sturridge, kishte vendosur bast për transferimin e tij!

15:17, 18/07/2019

Ish-sulmuesi i Liverpoolit, Daniel Sturridge është dënuar me dy javë pezullim dhe me 85 mijë euro gjobë pasi u shpall fajtor për shkeljen e rregullave të basteve.

Ai u dënua për shkak se kishte udhëzuar vëllain e tij për të vendoste bast se Sturridge do të nënshkruajë me Sevillan në fund të sezonit.

Liverpool ka njoftuar gjatë muajit qershor se Sturridge do të largohet nga klubi në fund të kontratës së tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco