ZYRTARE/ Ish-lojtari i Realit transferohet tek Atletico, firmos kontratën 5-vjeçare

ZYRTARE/ Ish-lojtari i Realit transferohet tek Atletico, firmos kontratën 5-vjeçare

15:05, 18/07/2019

Atletico Madrid dhe Espanyol kanë arritur marrëveshje për transferimin e Mario Hermosos.

Ish-mbrojtësi i Real Madrid B, ka arritur marrëveshjen për tu transferuar te skuadra e Atleticos me të cilën ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare.

“Atletico Madrid dhe Espanyol kanë arritur marrëveshje për transfermin e Mario Hermosos. Mbrojtësi ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare”, thuhet në njoftimin e skuadrës nga Madridi.

Hermosos, gjatë karrierës së tij ka veshur fanellat e Real Madrid C, Real Madrid B dhe Valladolidit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco