Tifozët e Arsenalit nuk e duan Xhakën kapiten, tallen në rrjetet sociale

Tifozët e Arsenalit nuk e duan Xhakën kapiten, tallen në rrjetet sociale

22:58, 15/07/2019

Granit Xhaka do të bëjë një hap të madh në karrierën e tij, ndoshta më të madhin nga një shqiptar, duke u bërë kapiten i parë i një skuadre të madhe si Arsenali.

Pas largimit të Aaron Ramsey dhe Petr Cech, problemeve të Laurant Koscienly dhe Mesut Ozil me klubin londinez, duket mëse e qartë që Graniti do të mbajë shiritin e kapitenit tek Arsenali në sezonin e ri.

Mirëpo, disa tifozë të Arsenalit nuk e kanë pritur edhe aq mirë këtë lajm.

Disa nga ta janë tallur me vendimin që Unai Emery duket se e ka marrë, duke bërë komente të ndryshme në rrjetet sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco